piątek, 20 maja 2016

Thrud Barbarzyńca - raz jeszcze!

Piszę o Thrudzie jeszcze raz, (pierwszy raz był w sobotę, link tutaj), bo jest okazja :)

Otóż zanim napisałem o Thrudzie napisałem maila do autora komiksu - Carla Critchlowa i grzecznie poprosiłem o pozwolenie na opublikowanie na blogu małego obrazka z Thrudem (podchodzę to tematów praw autorskich raczej poważnie). Już myślałem, że odpowiedź nie przyjdzie, ale wczoraj przyszedł bardzo sympatyczny e-mail ze zgodą. Jak się okazuje emaile czasami odnoszą skutek;)

Więc dzisiaj obrazek z Thrudem:)

I am writing about Thrud once again (the first time was last Saturday, here's the link), for there is an occassion (and I am quite excited about it).

Before I writed the short text explaining who Thrud is I had written an e-mail to the author of the comic - Carl Critchlow. I politely asked to include a small picture of Thrud on the blog (I am rather serious in the matters of copyrights). I thought there would be no reply at all, but I got one yesterday! A very nice email with the permission. It seem sending emails sometimes brings effect ;)

So today - a picture of Thrud:)

Jak zobaczyłem ten rysunek utwierdziłem się w przekonaniu, że trzech brutali to mało. Maluje się ich przyjemnie, tym bardziej, że jest brutalna inspiracja. Będzie ich więc jeszcze kilku (chociaż wątpię, żeby mi się udało wepchnąć wśród nich skonwertowanego Thruda). Na pewno będą bardziej spersonalizowani niż pierwsza trójka - szczegóły wkrótce.

A jeśli ktoś by sobie chciał nabyć komiks z małogłowym barbarzyńcą, to jest dostępna hardcoverowa edycja zbiorcza pięciu części jego przygód (o tutaj LINK o co chodzi). W Polsce też jest dostępny w księgarniach internetowych z zagramanicznymi książkami w ofercie.

This picture convinced me that three brutes is not enough. They are really nice to paint, especially that there is such a brutal inspidation. So there will be several more (I doubt I could convert one of them to look like Thrud, but who knows). What's sure, they will be far more personalized, than the first three - you'll find the details on the blog shortly.

If someone would like to get a copy of the comic book with Thrud (hardcover collected five issues), here's a LINK. I have seen some of the Polish internet bookstores also have it in their offer.

2 komentarze:

 1. Jakoś tak miło, jak okazuje się, że ludzie, którzy stworzyli coś rozpoznawalnego nie muszą gwiazdorzyć :) Ale chyba w fantastycznej branży takie miłe zaskoczenia zdarzają się stosunkowo często.

  A czy w ramach traktowania poważnie praw autorskich nie można powołać się na prawo cytatu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne można, chociaż w każdym kraju wygląda to pewnie trochę inaczej. Po prostu stwierdziłem, że niezależnie od przepisów i lokalizacji, grzecznie byłoby zapytać - a nuż coś z tego będzie. No i jest :)

   Usuń