wtorek, 10 października 2017

Garść znaczników

To już zupełnie ostatni z serii postów o tym, co tam na turniej Warheim FS: Mitterherbst przygotowałem. A w nim - znaczniki. W sumie jest ich trzynaście, bo tyle właśnie wynikało z turniejowych scenariuszy.

It's the very last of posts showing things I've made for the Warheim FS: Mitterherbst tournament - a set of markers. There are thirteen of them in total, as much as needed for all the battle scenarios.
 

Pierwsze sześć to znaczniki kosztowności - w mojej interpretacji podciągnąłem pod to kawałki wyrdstone'a, a przy produkcji wykorzystałem patent, który podpatrzyłem u Potsiata - zielone szkło. Szkło pozyskałem z butelki po piwie, dla zatępienia ostrych krawędzi wrzuciłem kawałeczki do pojemnika z piaskiem i solidnie kilka minut wytrząsałem, potem punktowo podmalowałem, żeby okruchy ciekawiej się prezentowały i podlakierowałem Ardcoatem dla połysku.

The first six are valuables markers. I made them as wyrdstone shards and used the idea borrowed from Potsiat - green glass. I got glass from an empty beer bottle, to dull the edges I put all the shards to a container with sand and shook well for a few minutes. Afterwards I painted them here and there to make them look a bit more interesting and, in the end, I painted it with Ardcoat for glossy finish.Następne sześć reprezentuje pułapki. Trzy z nich ulepiłem po prostu z ogrzych sideł na grubego zwierza. Kolejny to zmajstrowany z dwóch kołeczków i kawałka gumowatej linki z modelu czołgu drucik-potykacz. Dwa ostatnie zrobiłem przez wycięcie w podstawce otworu i przyklejenie od spodu kawałka spienionego PCV - w jednym z wydrążonych dołków umieściłem kolce (nie pamiętam już z czego je odciąłem), w drugim - wstawiłem rękę zombi i wypełniłem zielonkawo podbarwionym vallejo still water.

The next six markers represent traps. Three of them I made with ogre big game snares. Another one is a trip wire - two small pins and a piece of rope left from some tank model kit. For the last two I cut holes in the bases and glued pieces of expanded PVC inside. I filled one hole with some spikes (I can't remember what I cut them from), and placed a zombie arm reaching from greenish vallejo still water pool in the other one.Ostatni znacznik to sztandar do zdobycia. Ot, generyczna flaga, na której napaćkałem dla urozmaicenia herb legnickiego bractwa rycerskiego:)

The last marker is the flag to be captured. It's just a normal flag on which I painted the coat of arms of Knightly Brotherhood of Legnica.


15 komentarzy:

 1. Świetna robota. A znaczniki na tyle uniwersalne, że w niejednym scenariuszu się przydadzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybym jeszcze częściej grywał... ;)

   Usuń
 2. Superb! Creative and great job...

  OdpowiedzUsuń
 3. Są świetne! Bardzo podobają mi się zielone kamienie. Dałbym tylko te znaczniki na okrągłych podstawkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Warheim gra się na prostokątnych, więc i znaczniki na takich posadziłem. Druga sprawa jest taka, że miałem spory zapas kwadratów 15mm, a okrągłe 25mm są u mnie mocno deficytowe...

   Usuń
 4. Świetne, fajny pomysł ze szkłem ... wyszły bardzo elegancko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W końcu butelka po piwie - szlachetny materiał ;)

   Usuń
 5. Zgadzam się ze wszystkimi przedmówcami!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo pomysłowe i grywalne. Tak jak QC powiedział nie raz się przydadzą (jak będziesz grał :P )

  OdpowiedzUsuń
 7. Znaczniki zawsze spoko! Nie wiem, co lepsze - pułapki czy dziwokamień. Pułapki bardzo pomysłowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! A tak w ogóle, to zupełnie zapomniałem, że w ogóle był polski odpowiednik nazwy wyrdstone! :D

   Usuń
 8. Bardzo fajne pomysły na znaczniki - fajnie by było na kolejnym turnieju razem na nich pograć =)

  OdpowiedzUsuń