piątek, grudnia 29, 2017

Figurkowy Karnawał Blogowy - ed. XL - Świąteczna Wymiana Figurkowa 2017. Część 2


Świąteczna Wymiana Figurkowa! Po wtorkowej prezentacji małego dzieła sztuki, które podarował mi Torin należałoby jeszcze uzupełnić temat prezentacją własnej pracy. Co niniejszym czynię.


Niezależna komisja losująca przydzieliła mi Anolecraba, autora bloga Krypta Królów. W pierwszej chwili mina mi zrzedła, bo ostatnimi czasy na Krypcie pojawia się głównie Malifaux, a mi jakoś z tym systemem nie po drodze, ale humor szybko mi wrócił i stwierdziłem, że wybrnę z zagwózdki drogą okrężną. Jak nie po systemie - to tematycznie i skojarzeniowo:)

Krypta Królów. Jakoś egispko-mumiowo mi się ta nazwa kojarzy. Tym bardziej, że kiedyś często gościli na łamach bloga Tomb Kingowie. To raz. Dwa - Anolecrab to wysokiej klasy specjalista od dioram i rozbudowanych podstawek scenicznych. Wymyśliłem zatem, że sam przygotuję mini-dioramkę, taki trochę tribute to:) Trzy - idą Święta, cała akcja ma w tle Boże Narodzenie, więc warto byłoby zawrzeć w pracy akcent świąteczny. Z początku rozważałem umieszczenie na kompozycji choinki, ale za bardzo mi to zgrzytało. Ostatecznie stanęło na gwiazdkowych prezentach przysypanych piaskami pustyni. Pomiędzy nimi spoczywa sarkofag, z którego, w sam raz na Święta, wynurza się mumń! Jak to zinterpretować? Opcji jest wiele, zachęcam do tworzenia własnych:)

Anolecrab już zdążył się pochwalić prezentem na swoim blogu - cieszę się, że Piaskowe Święta przypadły do gustu. Jeszcze raz, wszystkiego najlepszego :)
14 komentarzy:

 1. Niczego sobie pomysł i genialne wykonanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł jak i wykonanie, no i jakość zdjęć rzeczywiście miodna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko na jednym rozjechałem ostrość - bardziej się pilnuję ostatnio :)

   Usuń
 3. Praca jest naprawdę wspaniała. Detale, detale...podoba mi się jak pustynia bierze we władanie starożytny trakt. Miód!

  OdpowiedzUsuń
 4. I jeszcze raz Dziękuję !!! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Makieta trafiona w 10! Dopiero teraz zobaczyłem te kaminenne bloki pod piachem, świetne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Zamysł był taki, że nasypało się piachu do piramidy ;)

   Usuń