sobota, kwietnia 30, 2016

Krasnolud z Questa


Dzisiaj na shadow grey naprawdę zasłużona i starodawna figurka. Ośmielam się twierdzić, że krasnolud z podstawki Warhammera Questa, bo o nim tu mowa, to po prostu klasyka gatunku. Wielkie toporzysko, kolczuga, hełm i długa broda składają się na obraz archetypowego wręcz krasnala. Próżno doszukiwać się tutaj szaleństw, udziwnień i nowomodnych innowacji - ten pan to prawdziwy mrukliwy konserwatysta i wzór do naśladowania dla młodych krasnoludów jak Stary Świat długi i szeroki.

Today, I'd like to introduce a really respectable and ancient miniature. I consider the dwarf model from the Warhammer Quest set, because it's him I am writing about, nothing less than a true classic. Enormous axe, chainmail, helmet and long beard, combined together, make him a truly archetypical dwarf. There are absolutely no signs of anything mad, strange or modern in this fellow - he is a grim traditionalist and a perfect role model for every young dwarven lad in the Old World.

Mimo wszystko zwraca uwagę pewien dynamizm tego modelu. Na tle baryłek, które przyjmuję za punkt odniesienia w kwestii tego, co charakterystyczne dla tamtych czasów, ta figurka jest ciekawsza - została uchwycona w ruchu, co dodaje jej sporo uroku. Nie zmienia to oczywiście faktu, że to baryły są najbardziej urocze ze wszystkich krasnali na świecie ;)

Nonetheless, there is something dynamic about this model, especially comparing it to the barrel-like old plastic dwarfs, which I think are good reference for those times. This miniature has been caught in move and it makes it much more interesting. This, of course, does not change the fact of the "barrels" being the most charming dwarves ever;)
8 komentarzy:

 1. Uroczy! O ile można takiego stwierdzenia użyć wobec Krasnoluda :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój pierwszy krasnolud :) i na okrągłej podstawce <3 czyżby reszta tez miała się doczekać okraglifikacji ;) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcę sobie zrobić niedużą ekipę krasnoludów, ot taką w formacie mordheim, na okrąglakach :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Powtórzę mu. W przeciwieństwie do "uroczego" za "zacnego" nie powinien się gniewać ;)

   Usuń
 4. Fakt, że dość dynamiczna poza, ale poza tym jak stare krasnoludy - zbity w budowie i z naprawdę ogromnym toporem :) Rzeczywiście piękny klasyk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszak "zbity w budowie i z naprawdę ogromnym toporem" brzmi jak książkowa definicja krasnoluda ;)

   Usuń