wtorek, 13 czerwca 2017

Piechociarz z glewią

Dziś coś z zupełnie innej beczki, bo nie przypominam sobie, żebym cokolwiek okołobretońskiego kietykolwiek tutaj wrzucał. No dobra, jednego ludka, dawno temu. A tu, nagle, niespodzianka. Nawet dla mnie:) Zbrojny w glewię piechociarz w kolczudze i łebce na głowie. Nie miałem do niego żadnej tarczy, więc wyciąłem z plasticardu pawęż, którą upodobniłem nieco do mojej własnej:) Ludek w sam raz do mordheima, warheima czy inszego skirmisza.

And now something completely different. I don't recall ever posting anything bretonnian (well, ok, there was one mini, long, long time ago...), so it's kind of surprising, even for me:) Man at arms, equipped with a glaive, wearing a chainmail and a bascinet. I had no fitting shield so I cut a pavise of plasticard and painted it to resemble my own shield:) It turned out to be a really nice mini for mordheim, warheim or some other skirmish.17 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. A dziękuję, chociaż jak tak blogi przeglądam to wszędzie sami uzdolnieni :)

   Usuń
 2. Beautiful figure and amazing shield!

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę ładnie wyszedł ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. O jaka ładna tarcza, bardzo pozytywny minjaczur Panie. Łebka na łepku, czyli zakuty łepek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajny całkiem ludek i przyjemny w malowaniu.

   Usuń
 5. Nawet nie wiedziałem że pawęż(a) jest rodzaju żeńskiego. Fajny wojak, pomalowany tak, że wygląda na swoją epokę. Ale raczej każda tarcza przeszkadzałaby mu w stosowaniu dwuręcznej broni rąbanej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym przeszkadzaniem nie jest wcale tak źle - operowanie bronią drzewcową i jednoczesne używanie pawęży jest możliwe ;)

   Usuń
 6. Pawęż wyszła zawodowa, tylko nie mam pojęcia co to za święta. Gdyby był to zabytek na polskim gruncie postawiłbym na Jadwigę Śląską, ale nie wiem. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry trop! Jeśli chodzi o postać, to najprawdopodobniej jest to właśnie święta Jadwiga. Wzorowana na skrzydle tryptyku z Trzebuni z 1420 roku:)

   Usuń
  2. TrzeBunia w gminie Pcim?

   Usuń
 7. Świetny pomysł z pawężą! :)

  OdpowiedzUsuń