czwartek, czerwca 02, 2016

WIP - Mamut, który chyba zmieści się w gablocie :)

Przy okazji rozpakowywania Thundertuska/Stonehorna napomknąłem, że zamierzam wykorzystać ten zestaw do skonstruowania mamuta. Jak zadeklarowałem, tak zrobiłem. Dzisiaj pierwszy rzut oka na to, co się zapowiada.

Jestem obecnie na etapie rzeźbienia nowej, słoniowej głowy. Żadna z oryginalnych się nie nadawała, więc w ruch poszedł milliput. Na zdjęciach widać już zarysy, choć jeszcze sporo roboty przede mną. Idzie mi powoli - nigdy nie umiałem rzeźbić, więc się mozolnie uczę, przeglądam tutki na youtubie i, warstwa po warstwie, buduję słonia. Jeśli ktoś ma jakieś rady czy spostrzeżenia, proszę dać znać. Jestem w tym zielony i każdy tip może mi się przydać:)

Mamut będzie dźwigał obudowaną platformę, na której umieszczę kilku wojaków (w każdym razie nie mniej niż czterech). Chciałbym też zrobić maszt z bocianim gniazdem. Są szanse, że się uda:)

Aha. Przepraszam, że tak bombarduję WIPami, ale rozpocząłem ciut za dużo projektów na raz i nie mam nic gotowego, czym mógłbym się pochwalić.

Somewhere in the Thundertusk/Stonehorn unboxing post (or in a comment) I have mentioned, that I would like to use the set to make a mammoth. And so I did. Today - the first look at it. 

I am sculpting a new elephant head at the moment. None of the original ones fit my project so I got some milliput. On the photos below you can see the outline, but there is still a lot of work to do. Sculpting stuff takes me a lot of time - I was never good at it, but I am learning, watching tutorials on youtube, and, layer by layer, building an elephant. If someone is experienced in this matter I, as a rookie, would be grateful for pieces of advice or opinions.

The mammoth is going to carry a platform with several warriors onboard (at least four). I would like to make also a mast with a foretop. There is a chance I will succeed ;)

Sorry for bombing with WIPs - I have started a bit too much different projects at time and have nothing ready to present yet.

24 komentarze:

 1. Rzeźbić nie potrafię, więc nie mnie krytykować. Podoba mi się, ma taki hmmm postapokaliptyczny klimat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to poniosłem porażkę! Miał być postzlodowaceniowy! ;)

   Usuń
 2. Jak na kogoś "zielonego" to naprawdę nieźle Ci idzie =) Wielki projekt, ale zapowiada się wspaniale!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Mam nadzieję, że stanę na wysokości zadania:)

   Usuń
 3. Szacunek! Ja potrafię wyrzeźbić kamień.
  Czekam na kolejne aktualizacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie realistycznego kamienia nigdy nie wyrzeźbiłem, więc też szacunek! Aktualizacje będą, a jakże :)

   Usuń
 4. Ja tam rzeźbić nie umiem, co najwyżej ulepić coś, ale to nie to samo. Tym bardziej szacun za taki projekt. Powodzenia życzę i będę czekać na ciąg dalszy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej dobrze lepić niż marnie rzeźbić ;) Dzięki!

   Usuń
 5. Bardzo fajny, tylko dlaczego ma dark eldarski hełm? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo on fryzurę jak Leia będzie miał.;)

   Usuń
  2. mógłby mieć takie rogi zakręcone na kształt włosów lei ;-)

   Usuń
  3. Dark eldarski hełm to nie przypadek! Słoń jest dziełem szalonego mistrza haemonculusa, którego statek miał awarię podczas podróży przez osnowę i rozbił się w innym wymiarze, na pustkowiach opanowanych przez chaotycznych barbarzyńców. Potwierdzam także pogłoskę, że będzie miał zakręcone rogi. Takie w kształcie lejków ;)

   Usuń
  4. E tam eldarski! To jest słoń z Daft Punk ;)

   Usuń
  5. Co to jest słoń z Daft Punk? Google nie potrafił mi jednoznacznie odpowiedzieć:|

   Usuń
  6. Faktycznie, to słoń z Daft Punk! :-)

   Usuń
 6. Zapowiada się grubo i włochato :D
  Bardzom ciekaw efektów pośrednich i końcowych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ambitny projekt i obiecujące początki - trzymam kciuki!
  Swego czasu bardzo chciałem mieć takiego mamuta Chaosu do mordheimowego dodatku BTB.

  OdpowiedzUsuń