sobota, 4 czerwca 2016

Barbarzyńca z Questa

Jakiś czas temu prezentowałem starego questowego krasnoluda, dzisiaj pora na barbarzyńcę. W zamierzchłych czasach oryginalnego Warhammera Questa jeszcze chyba nie funkcjonowała nazwa "Chaos Marauders", bo półnadzy barbarzyńcy z północy byli określani mianem "Norse Berserkers". Malowanie i podstawka oryginalne, sprzed wieeelu lat. Stąd taka jakość. Może kiedyś go przemaluję, ale póki co sentyment mnie powstrzymuje.

Myślę, że to niezła okazja, żeby sobie porównać z barbarianem z Silver Tower:)

Some time ago I presented an old Warhammer Quest dwarf. And today it's barbarian's turn. In the ancient times of the original WQ the name 'Chaos Marauders' didn't function yet, as far as I know at least. Half-naked barbarians from the North were simply called 'Norse Berserkers'.
Painting and base of this mini are quite old, hence their quality. Maybe I will repaint him one day. The sentiment stops me so far.

I think it may be a good occasion to compare him with the barbarian from Silver Tower:)


13 komentarzy:

 1. Śmieszny :) Co w tych czasach sypało się na podstawki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda jak tytoń z papierosa, ale ja miałam kiedyś zestaw posypek z Allegro i wyglądało to podobnie: http://hakostwo.blogspot.com/2015/07/zapomniane-figurki-stary-wozek-karnawau.html

   Usuń
  2. To jest taka posypka - barwione na jesienne barwy kawałki nasionka czy coś z jakiegoś drzewa. Mam tego jeszcze pół pojemniczka:D Potsiat, możesz to pamiętać - kupowane wieki temu u tego starszego gościa, co w Legnicy na Gojawiczyńskiej miał sklep z modelami i farbkami Pactry :)

   Usuń
 2. Ech, klasyk. Zwłaszcza rzeźba klaty. Malowanie bardzo pasuje do modelu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tamtych czasach barbarzyńcy mieli na brzuchach ośmiopaki;) Dzięki:)

   Usuń
 3. A mi się podstawka podoba! Coś jak jesienne liście:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś mało co było dostępne, więc robiło się jak bądź. A dziś? Śnieg, lód, pustynia, kwiaty, co kto chce. Model się zestarzał, malowanie się zestarzało, ale podstawka chyba zestarzała się najbardziej :)

   Usuń
 4. Wcale niezłe malowanie! Zostawiłbym. Ja mam dwóch takich, zrobię kiedyś porównanie z nowym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i zostawię. Zobaczymy. Takie porównanie to niezły pomysł - a jako etap pośredni możesz dać maraudera z boxa i cała ewolucja na jednym zdjęciu :)

   Usuń
 5. To żywy pomnik niegdysiejszych technik, farb, posypek itp. - moim zdaniem nie przemalowuj!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest w tym sporo racji :) Na razie jest bezpieczny ;)

   Usuń
 6. Rewelacjyjna stara szkoła :) Nie ruszać!

  OdpowiedzUsuń