wtorek, marca 29, 2016

Figurkowy Karnawał Blogowy - ed. XIX - Znacznik lub FillerDowództwo nad XIX edycją FKB objął Piotr, na co dzień władający blogiem Fantasy w miniaturze. A zaproponowany przez niego temat to znacznik lub filler. O tyle fajny, że zachęca do przejrzenia wszelkich figurkowych śmieci i pozwala na ich zagospodarowanie.
W moim przypadku znalezione materiały okazały się być kupką drobiazgów ozdabiająco-oznaczających, pochodzących częściowo ze skull passa, a częściowo sam nie wiem skąd. Wydłubałem z szuflady, odkurzyłem, poprzyczepiałem do podstawek, pomalowałem i oto są. Garść znaczników przeróżnych, w klimatach fantasy:

1. Postrzelony goblin (BoSP)
Nieładnie jest brać nieswoje rzeczy bez pytania. Nieładnie, a nawet niebezpiecznie, szczególnie w przypadku, gdy właścicielem tych rzeczy jest krasnoludzki artylerzysta, który miał zły dzień, a pożyczający jest goblinem. Przekonał się o tym dobitnie pewien zielony konus o lepkich rączkach i nie dość długich nóżkach. Po tym zdarzeniu nie mógł niestety kontynuować kariery nocnego goblina - pozostała mu jedynie ścieżka rozwoju znacznika.
2. Tajemnicza skrzynka (???)
Co to jest za skrzynka - nie mam pojęcia. Wytrzasnąłem ją skądś całe lata temu i dołączyłem do zbioru bitsów. Długo leżała w pudełku czekając na zastosowanie. Jako znacznik może być bardzo uniwersalna - w środku jest skarb i jednocześnie nie ma skarbu (skarbu, kota, czegokolwiek), w zależności od zapotrzebowania.

3. Trollowa czacha (BoSP)
Przepis na odstraszenie niechcianych gości: 1) znajdź i ubij trolla, 2) utnij mu łeb, 3) połóż łeb trolla koło mrowiska, 4) poczekaj, 5) weź czaszkę trolla, 6) umieść czaszkę trolla na paliku w dobrze widocznym miejscu (lepsza od palika jest kość). Voila! Działa niezawodnie:)

4. Krasnoludzka łopata (BoSP)
Wbita w ziemię łopata z zawieszoną tabliczką i hełmem kopacza, który zapewne gdzieś nieopodal odpoczywa sobie pod krzaczkiem po robocie. Może coś zakopał, szkatułkę ze złotem albo minę przeciwgoblińską? Możliwości jest wiele.

5. Gobliński totem (BoSP)
Poszlaka wskazująca na to, że gobliny mogły jednak wykształcić coś na kształt cywilizacji - w końcu ten pryszczaty księżyc na drzewie nie urósł, ktoś go musiał zrobić. Cholernie dziwaczna jest myśl, że wśród goblinów trafiają się artyści.
6. Pobojowisko (bitsy po szkieletach)
Ktoś tu kiedyś wojował i , najwyraźniej, nie wyszedł na tym najlepiej, bo padł i nie wstał. Resztki szkieletów świetnie się nadają na takie znaczniki - wystarczy wziąć podstawkę, nalepić kilka losowych elementów i gotowe! Ba, na upartego taki znacznik może być i fillerem w oddziale nieumarłych!


I jeszcze, na koniec, zdjęcie wszystkich sześciu znaczników:


9 komentarzy:

 1. Super znaczniki =) Widzę, że nie tylko mój goblin stracił głowę dla kuli armatniej =P: http://thefantasyhammer.blogspot.com/2016/03/figurkowy-karnawal-blogowy-xix-znacznik-filler.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Są MEGA!!! A zielona trawka dodaje im uroku ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaszalałeś! :-) Czyta i ogląda się znakomicie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyborne! Zieleń trawy fajnie kontrastuje i jest taka... miła dla oka. Przywodzi na myśl zielone tereny z Warcrafta 2 :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Urocze znaczniki. Podziwiam jak potrafiłeś wycisnąć z BoSP wszystko co najlepsze (tez znaczniki, świetnie pomalowane krasnoludy).

  OdpowiedzUsuń