sobota, marca 12, 2016

Druid (Talisman - Magia i miecz)

Druid, czyli taki tam dziadek-ekolog z sierpem. Jedna z wielu dość nijakich postaci, ani specjalnie silnych, ani specjalnie słabych. Jego indywidualny skill to dowolne zmienianie charakteru - czasem może i użyteczne, ale mocno sytuacyjne. Żeby nie było, ze nie ma żadnych zalet - ma ze dwie. Jego mocne strony to wysoka wartość losu (4) i zdolność tankowania zaklęć do fulla na polu Puszcza.


11 komentarzy:

 1. Trzecią jego zaletą jest kozacka broda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Broda i dobór kolorów to zdecydowanie jego najmocniejsze strony :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak mi się wydaje, że broda się udała. A kolory są żywcem skopiowane z karty postaci, więc pochwały należą się projektantowi ;)

   Usuń
 3. Broda wymiata, bardzo fany model i świetne malowanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy model. Fajnie, że robisz duże zbliżenia na zdjęciach, można zobaczyć jak malujesz. Ten zielony ink na włosach nadaje ciekawy klimat korespondencji z innymi zielonymi elementami garderoby. Trochę płasko wyszedł sierp, nawet jeżeli byś go pomalował bez cieniowania, jednym, trochę ciemniejszym kolorem, krawędziowanie z całą pewnością ładnie by go uplastyczniło i uczyniło by go pełnoplastycznym. Każda figurka jest ciekawa, szczególnie ta przy której zatrzymujemy się na chwilę, żeby sobie w spokoju na nią popatrzeć - przy tej się zatrzymałem. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm, dzięki za rozbudowany komentarz! Cieszę się, że figurka zwróciła uwagę. Jest tak:
   1. To, co przypomina zielonkawy ink, to nie jest zielonkawy ink:) Broda jest rozjaśniana do białego od koloru kościanego z leciutkim zzielenieniem. W załamaniach brody wygląda nieco zielono :)
   2. Sierp rzeczywiście jest plaskaty. Dobry pomysł, żeby go rozjaśnić.

   Usuń
 5. Chorobcia, może to kwestia monitora, ale mi też włos jawi się zielonkawym. Kolorystyka szatki bardzo ciekawa, choć highlighty bardzo odważne.

  OdpowiedzUsuń