sobota, marca 07, 2015

Warhammerowe antyki - Empire fighter

Dawno, dawno temu, w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, gdy warhammer był jeszcze młody i wesoły, wszystko było inne. Figurki wyglądały jak... z lat osiemdziesiątych. Były pstrokate, kolorowe do bólu, jaskrawe, bajkowe, dużo bardziej śmiechowe i groteskowe, w stosunku do tego, co jest teraz. Taki glam rock i pudel metal w swojej kategorii. Jeśli ktoś się w to bawi od niedawna i nie wierzy, to niech zobaczy antyczne wydania white dwarfa, bo to aż trudno opisać.
W tych ciekawych czasach metalowe figurki dla GW były produkowane przez odlewnię Marauder. Poziom ich był dość nierówny - spora część wyrobów przypominała skrzyżowanie blaszanego drwala ze skrzatem wzbogacone o posturę orangutana, zdarzały się jednak wyprzedzające swoje czasy perełki. I dzisiaj taka właśnie perełka. Empire Fighter z 1988 roku. Rzeźbiarz: Ally Morrison (jak ktoś wie, jakiej płci jest Ally Morrison, to proszę o commenta, bo ja nie mam pojęcia). Pomalowany w sposób odpstrokatowiony. Z berdyszem, kolczugą i w kapalinie
Jeszcze jedno. Ponieważ miałem szczęście zgromadzić nieco starożytnych figurek, szczególnie dwarfów (część z nich po dłuuugim leżakowaniu właśnie czeka w kolejce na malowanie), po minicyklu o mechagolemach przyszła pora na Warhammerowe Antyki, który niniejszym inauguruję.

9 komentarzy:

 1. Aly to zdecydowanie on :-) I odpowiada on za wygląd nie jednej armii w obu Warhamcach. Głównie okołoelficznych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny stary model. Malowanie także super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziękował! W najbliższej przyszłości będzie więcej staroci:)

   Usuń
  2. Super, z sentymentu i z nieukrywaną ciekawością bedę śledził:)

   Usuń
 3. Lubię te stare modele. Niektóre są strasznie toporne, ale w 99% przypadków mają w sobie coś.

  OdpowiedzUsuń
 4. Great model and great job!

  OdpowiedzUsuń