piątek, marca 20, 2015

Figurkowy Karnawał Blogowy - VII - Ars Moriendi

W kolejnej, siódmej już edycji Karnawałowi szefuje Michał, autor bloga DwarfCrypt. A tematem jest motyw śmierci i potępienia oraz postaci, którym nie jest pisane wieczne odpoczywanie.


Przed wiekami, w czasach trzeciej edycji Talismana był Wysokim Kapłanem. Świątobliwym człowiekiem o nieugiętej woli, niewzruszonej wierze i żelaznych zasadach, którego kręgosłup moralny nie nosił najmniejszych nawet śladów kifozy czy skoliozy. Niestety, któregoś razu podczas eksploracji dalekich krain kapryśni bogowie dzierżący kostki, od których zależą losy świata, postawili go przed próbą, która okazała się być ponad jego siły. Szlachetny mąż pomimo wszystkich swych cnót padł z rąk nikczemnych wrogów. A gdy padał w uszach jego brzmiał szyderczy głos: "eee, ten cały kapłan jest do dupy, losuję inną postać". Znał dobrze ten głos, bowiem całe życie go nasłuchiwał i ze wszystkich sił starał się by jego nakazom stało się zadość.
Pogardliwe słowa brzmiały, rezonowały i przenikały jaźń umierającego kapłana. Aż obudziły gniew, który ulatującego już ducha na nowo złączył z ciałem. Złowrogim płomieniem wściekłości zapłonęły oczy, w których chwilę wcześniej zgasło życie. Gniew wypełnił i przywrócił doczesnemu światu tego, który kiedyś był kapłanem. Upadły i zdradzony poprzysiągł zemstę niewdzięcznym bogom.
Do dziś krąży po talizmanicznym świecie, polując na wypełniających, jak on sam niegdyś, wolę bogów i losu poszukiwaczy przygód. I biada tym, których dopadnie.

 






Szczegóły dotyczące tej edycji Karnawału oraz linki do pozostałych karnawałowych wpisów można znaleźć tutaj. Tutaj zaś można znaleźć i prześledzić wcześniejsze edycje.

6 komentarzy:

 1. Uahaha! Dzięki wielkie za mega wpis w tej edycji Karnawału!

  OdpowiedzUsuń
 2. Rośnie nam nowy Terry Pratchett ;-) A Licz ma fajowe świecące gały :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gały też mi się podobają, a co do Pratchetta, to ciut waść przesadzasz, ale miło mi :)

   Usuń
 3. Pomysł na medal :D I model też.

  OdpowiedzUsuń