czwartek, grudnia 31, 2020

Figurkowy Karnawał Blogowy - ed. LXXVI - ŚWF 2020 (część 2)


Dzisiaj część druga ŚWF2020, czyli prezentacja figurkowego prezentu przygotowanego przeze mnie. Obdarowywanym, którego dla mnie wylosował Elmin, okazał się Spazo, autor bloga Spazo miniatures


 Poziom trudności wynikły z tytułu wyniku losowania okazał się znaczny. Przygotowując wymiankowe ludki staram się zawsze zebrać dane o obdarowywanej osobie. Jeśli nie znam jej osobiście - przejrzeć bloga, instagrama, facebooka tak, by to, co ulepię, było możliwie dobrze dopasowane. Niestety, z racji skromnego objętościowo materiału źródłowego, który zdołałem zgromadzić, musiałem pójść ścieżką dość mocno uniwersalną. Z vibe'em krasnoludzko-goblińskim, na który naprowadziła mnie zawartość Spazowego bloga.

Ostatecznie stworzyłem mini dioramkę, której centralnym punktem jest Ściborowy krasnolud trzymający oberżnięty czerep goblina. Ucharakteryzowałem go na Mikołaja, dodałem śnieg, kilka drzewek, sanki i prezent. Coby świątecznie było:) Całość wstawiłem do upolowanej w sklepie z różnościami bańki z przezroczystego tworzywa i zelektryfikowałem - włącznik na spodzie podstawki uruchamia Moc Przodków w postaci snopa światła sączącego się spod śniegu wokół zwycięskiego krasnala. Zapraszam do pooglądania.

Najpierw wygląd przed założeniem "bańki" (łatwiej fotografować nie przez szybę)


 

Nastepnie - jeszcze bez bańki, ale za to z oświetleniem:

 
 I efekt końcowy:


 

Wydaje mi się, że wyszło to dość ciekawie.

Na "Wesołych Świąt" już ciut za późno, więc życzę Szczęśliwego Nowego Roku! A co!

6 komentarzy:

 1. Ho! Ho! Ho! Świetny prezent zmontowałeś. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co ty tam u mnie napisałeś? Chyba musisz poprawić wpis bo palma pierwszeństwa należy się Tobie. Za rok będę lepszy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakbym strzelił takie choinki jak Ty, to bym się może zgodził:D

   Usuń
 3. Wyszła Ci absolutnie epicka diorama na ŚWF!

  OdpowiedzUsuń