sobota, marca 30, 2019

Figurkowy Karnawał Blogowy - ed. LV - KosmosKolejny miesiąc i kolejny odcinek Karnawału Blogowego. Tym razem trafił się temat z rozmachem - Kosmos! Dodam jeszcze, że autorem rzeczonego tematu jest sławny Dziadu z Lasu. 


Miałem kilka zupełnie różnych koncepcji na realizację zadanego leitmotiwu. Jako człowiek raczej siedzący w fantasy niż sf, z początku wymyśliłem sobie jakiegoś szamana-wgwiazdopatrzyciela, ewentualnie astrologa. Ale to nie było to. Astrolog wyewoluował w specjalistyczny astrologiczny szpej (nawet nabyłem skaveński piorunomiot/dżumakatapultę celem przeróbki, jednak ostatecznie pomysł porzuciłem). Potem celowałem w wysublimowane tłumaczenie, że w grece kosmos to antyteza chaosu, więc walnę sobie jakiegoś sigmarytę i będzie cacy. Zrezygnowałem, bo zbyt grubymi nićmi toto szyte. Kolejny pomysł pojawił się wraz z wizytą we wrocławskiej Planszóweczce - parka kosmicznych robotów górniczych z Necromundy! Fajowe są i dadzą radę! Jednak nie.
Stanęło na czymś innym. Prawdziwej popkulturalnej ikonie kosmosu! Proszę Państwa, oto X-wing! Wypatrzony w legnickim Auchanie na dziale z modelami. Nie mogłem się oprzeć:D
11 komentarzy:

 1. Przedni wpis w temacie! A roboty górnicze z Necro polecam anyway dla funu bo świetne są :)
  "sławny"?! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co, nie sławny? ;) Robot nr 1 zapodkładowany, kminię kolorystykę:)

   Usuń
  2. W lokalnej knajpie chyba :) A robocie przynajmniej na kawałku muszą być ostrzegawcze żółto czarne pasy jak na ciężkim sprzęcie - takie jest prawo ;D

   Usuń
  3. Cytując klasyka "najważniejsze są przepisy BHP, zwłaszcza na kolei!" ;)

   Usuń
  4. To alkohol! Jest pan usprawiedliwiony.

   Usuń
  5. Wielki szacun za (niestety rzadką w tych czasach) znajomość klasyki:)

   Usuń
 2. Ładne to i aż łezka się w oku kręci. Wypatrzony w Auchan'ie - co to za producent tego modelu? To w skali do gry x-Wong?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skala 1:112, x-wingowe są (chyba) sporo mniejsze.

   Usuń
  2. Super! aż zazdrość bierze, może sam kiedyś pokuszę się o model do postawienia a nie do gry.

   Usuń
  3. Polecam, tym bardziej, że ja mam w zasadzie same takie :D

   Usuń