środa, listopada 28, 2018

Figurkowy Karnawał Blogowy - ed. LI - Miecz


Pięćdziesiąta pierwsza edycja FKB kręci się wokół mieczy. Taki bowiem temat narzucił obecny wodzirej, Shoggoth - autor bloga The Shoggoth's Place. Ma być miecz - i jest miecz. Do kompletu z nie byle jakim operatorem, bowiem figurka, którą prezentuję, powstała w ramach projektu Chorągiew św. Jana Chrzciciela i stanowi portret Marcina zwanego Druidem - pierwszego dowódcy oddziału, a jednocześnie znakomitego wirtuoza broni białej i dawnych europejskich sztuk walki w ogóle.


A skoro tematem FKB jest miecz, pozwolę sobie zwrócić uwagę na kawał żelaztwa, które miniaturowy Druid trzyma w garści. Jest to długi miecz, znany też (niekoniecznie poprawnie) półtoraręcznym. Nadaje się do walki dwiema rękami, choć jak się uprzeć, to jedną w zasadzie też można pomachać. A waży takie coś około półtora kilograma - wspominam o tym, bo święte przekonanie o dwudziestokilowych mieczyskach można spotkać nawet wśród rozsądnych i nieźle zorientowanych ludzi. Ale spokojnie, nawet półtora kilograma to masa wystarczająca, by taki miecz był we wprawnych rękach straszną bronią. Tyle tyrad, zapraszam do obejrzenia zdjęć:)

8 komentarzy:

 1. Chyba pomyliłeś figurki na tą edycję :D Ta powinna być jak będzie o tarczach, a nie o mieczach ;)
  Marcin jest świetny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym oddziale malowanych tarcz będzie więcej, za to taki miecz jest tylko jeden ;)

   Usuń
 2. Zacna miniatura. Malowidło na tarczy dodaje klimatu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Jestem podobnego zdania, tym bardziej, że to odzwierciedlenie rzeczywistego człowieka i faktycznie istniejącej tarczy :D

   Usuń
 3. Tarcza super, ale oświetlenie figurki strasznie całość metali popsuło. Może przesłoń źródło światła np. papierem śniadaniowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widzisz, a mnie się podobają te ślady odbić - moim zdaniem podkreślają metalowość metalu, a ja bardzo lubię metalowość metalu :)

   Usuń
 4. "Tfu... Przyszedłem tu polerować zbroję i ścinać głowy wrogom! Zbroje już wypolerowałem..." :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech widzą jak głupio wyglądają ich odbicia czekające na nieuniknione ciach ;)

   Usuń