wtorek, września 20, 2016

30-dniowe Wyzwanie Figurkowe. Dzień 20
Dzień 20: Ulubiony model piechoty lub ciężkiej piechoty.

Tak sobie myślę, że muszę tu wskazać na Putrid Blightkingsów. Jeszcze ich sobie nie zdobyłem, więc praktyka może zweryfikować negatywnie moje nastawienie, ale, póki co, jestem pod wielkim wrażeniem tego oddziałku. Zestaw pozwala na złożenie pięciu brzydali w bardzo licznych konfiguracjach.

Był kiedyś czas, gdy armie do warhammera składały się z klonów. 20 czy 30 identycznych ludków, plus ewentualny command group. Era klonów się skończyła i po niej nastał czas Trójpolówki - piszę "Trójpolówki", bo takie mam wrażenie, że najczęściej ludki występowały w trzech wersjach, z których można było złożyć coś w miarę różnorodnego. Potem przyszedł czas składaków - osobno nóżki, osobno główki, osobno korpusiki, rączki itd. Wielka dowolność i, wreszcie, różnorodne wojska. Blightkingi to coś o level dalej. Można z tego złożyć pięciu zupełnie różnych kolesi, a każdy o aparycji nurglowego herosa! Liczba bitsów, którą szacuję na podstawie wersji figurek, które krążą po sieci, jest naprawdę duża i pozwala na odrobinę modelarskiego szaleństwa.

Nie wiem jeszcze kiedy, ale postanowiłem, że sobie takich nabędę i pomaluję. O!

14 komentarzy:

 1. Ja myślałem ze ty juz ich malujesz :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Pozwolę sobie się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Twierdzę wręcz, że blightkingowie stanowią wyjątek :D

   Usuń
 3. JA tez byłem pewien, że ich już masz :) I bardzo trafna analiza poszczególnych faz rozwoju figurek. Mnie się jeszcze wydaje, że u zarania, za które uważa erę "wczesnoslotową" był czas wielkiej ilości metalowych wzorów, z których potem rezygnowano. Tak przynajmniej wnioskuje skupując stopniowo stare krasnoludy i przeglądając katalogi. Ilość krasnoludzkich wzorów stworzonych przez braci Perry jest gigantyczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, pisząc to, co napisałem, myślałem bardziej o plastikowych ludkach. Ilość wzorów jednoczęściowych metali w dawnych czasach powalała - bracia Perry, Morrisonowie... Narobili tego trochę :)

   Usuń
 4. Mnie też podoba się aktualny schemat zawartości pudełek z GW.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja raczej unikałbym takiego uogólniania. Na putridów psioczył nie będę,ale sporo najnowszych wypustów to piękne modele, ale z minimalnymi możliwościami personalizacji. Miejmy nadzieję, że jednak nie pójdą dalej taką drogą.

   Usuń
 5. Putridzi to moim zdaniem najlepsze co GW wypuściło od jakiegoś czasu, a ilość bitzów jest powalająca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Będą świetnie pasować do Twojej armii, a widząc jakie potrafisz robić konwersję to będzie ciekawie =)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdę mówiąc, nie wiem, czy jest potrzeba jakiegokolwiek konwertowania. Zobaczymy:)

   Usuń
 7. Świetny wybór. Sam sie zastanawiam, czy by ich nie pokolorować zupełnie bez potrzeby i dla zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Bez potrzeby" i "dla zabawy" to w tym przypadku zupełnie wystarczające powody:)

   Usuń