czwartek, 16 kwietnia 2015

Figurkowy Karnawał Blogowy - VIII - Fifty Shades of Grey

Ahoj! To już ósma edycja Karnawału, a czwarta, w której biorę udział. Tym razem Mistrzem Ceremonii jest Groan, znany w figurkowej blogosferze z prowadzenia swojego Dziennika. A tematem (wbrew frywolnym skojarzeniom) jest szarość w roli koloru grającego w malunku pierwsze skrzypce.

Grey Dwarf
Mój pomysł na wkład w Karnawał to próba pomalowania figurki całkowicie na biało-czarno, czyli, z grubsza uśredniając, na szaro. A ludek, którego do tego eksperymentu wybrałem to than z BoSP - mam takich dwóch, z czego tylko jeden pomalowany, co czyni tego drugiego akuratnym obiektem malowniczego eksperymentu.
Zastosowane kolory ograniczyłem do minimum. Bazą był czarny podkład przejechany boltgun metalowym drybrushem dla uwypuklenia detali. Wszelkie elementy niemetalowe pomalowałem następnie mechanicus standard grey, po czym stopniowo rozjaśniałem. Użyłem do tego farb eshin grey, dawnstone i white scar. Mieszanie na palecie pozwoliło mi z trzech kolorów uzyskać dość płynne przejście złożone w sumie z około dwunastu odcieni. Do metalików użyłem ironbreakera i runefang steel. Dodatkowe odcienie osiągnąłem dzięki nuln oil, który, w zależności od okoliczności, nakładałem na całe powierzchnie lub bardzo selektywnie. Na koniec dodałem podstawkę - prostą, bez żadnych roślinek - piasek, stormvermin fur i drybrush z dawnstone.
Efektem prac jest krasnoludzki than, który z powodzeniem mógłby prowadzić wojsko pod ziemią albo w nocy. Ewentualnie, po osadzeniu na stosownym postumencie, może to być pomnik thana ;)
 I jeszcze zestawienie obu bliźniaków - naziemnego i podziemnego:)6 komentarzy:

 1. Fajnie pomalowana figurka. Świetny pomysł na wersję "monochromatyczną"!

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie wersje fajne :) Ten szary wygląda trochę jak kolega kolorowego z czarnobiałych filmów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki:) Cieszę się z tej opinii o tyle, że zanim pomalowałem szarego koleżkę zrobiłem zdjęcie kolorowemu, przerobiłem na biało-czarne i dobrze się przyjrzałem :D

   Usuń
 3. Kurcze super wyszedł :) Trochę jakby był zamieniony w kamień

  OdpowiedzUsuń