Strony

wtorek, grudnia 06, 2016

Balewind Vortex

Zgodnie z planem w weekend udało mi się skończyć Balewind Vortex. Jak można się było zorientować po piątkowym wpisie poszedłem w barwy błękitno-purpurowo-białe dla trąby i gwiezdnego talerza, złote dla elementów metalicznych. Podstawę pomalowałem ostatecznie na szarokamiennie, a następnie upigmentowałem na rudo, żeby jakoś się to wszystko komponowało z moimi podstawkami dla Chaosu. W związku ze sporymi gabarytami modelu, zdecydowałem się połączyć podstawę, trąbę i gwiazdę magnesami - na potrzeby transportu lub przechowywania można rozebrać ustrojstwo na bardziej poręczne części. Żeby dodać wirowi stabilności dociążyłem spód przyklejając go do krążka ze sklejki (fi 100mm). Wygląda to tak:







18 komentarzy:

  1. Rewelacja. Świetnie, że magnesy poszły w ruch ;-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Model aż się o nie prosił. Na zdjęciu z sorcererem widać, że ten wir naprawdę spory jest...

      Usuń
  2. Wygląda bardzo spoko - szczególnie kamienne czaszki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Podziękował:) Kamień malowałem metodą niebieska baza z aero, agrax po całości, nuln oil po całości, higlighty karak stone i białym (drybrush, potem punktowo na krawędziach).

      Usuń
  3. Amazing job, very impressive!

    OdpowiedzUsuń
  4. Walczyłem już ze swoim i wiem, że to nie jest wcale prosty element scenerii do pomalowania. Twój wyszedł tak, że mój idzie do zmycia :D Świetny pomysł z dociążeniem podstawy - póki co nie miałem problemu ze stabilnością ale też i tylko plastiki na nim stawiam. Przy metalach Twój patent może pomóc. Ogólnie - jestem fanem Twojego Vortex`a. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hmm, maluje się rzeczywiście dość trudno, chyba przede wszystkim ze względu na spore powierzchnie do zagospodarowania. Twojego vortexa nie widzialem (tylko unboxing), ale znając Twoje prace nie wierzę, że aż tak słabo wyszedł. Może jeszcze rozważ to zmywanie? A co do dociążenia, dodatkowa stabilizacja nigdy nie zaszkodzi. Dzięki za komentarz:)

      Usuń
    2. Serio, zbyt montonny szary kamień mi wyszedł (tak jak piszesz - za duże powierzchnie). Patrząc teraz na to co Ty wyciągnąłeś stwierdzam, że zdecydowanie muszę się bardziej przyłożyć. a sam wir... no cóż, zła metoda i wyszła kaszka (dosłownie i w przenośni). Na koniec zaś przemyśleń w mej głowie kiełkuje jednak pomysł przerobienia przynajmniej górnej platformy bo nijak nie pasuje całość do Sylvanethów, którymi póki co gram. :) Tak czy siak - dzięki za inspirację!

      Usuń
    3. Polecam magnesy - wymienne platformy dopasowane do armii to może być fajny patent.

      Usuń
  5. Zdjęcie od góry podoba mi się najbardziej! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rozumiem, że to dlatego, że tam wirka nie widać? ;)

      Usuń
  6. Bardzo dobrze wyszedł! Sama podstawka z tego co widzę mogłaby robić za jakąś plugawą studnię :P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślałem nawet czy nie zrobić tam płytkiej warstwy still water, ale ostatecznie dalem spokój. Plugawa studnia, z której plugawi wyznawcy plugawych bożków czerpią plugawymi wiadrami plugawą wodę na pewno ma potencjał :)

      Usuń
  7. Hmm, jak zauważył Dominig można ten zestaw fajnie rozparcelować. Podstawa na studnię, strzałkowy placek na banner chaosu, a z wirka można zrobić Diabła Tasmańskiego :-) Fajnie zmalowany!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki:) Co do podstawy - zgoda. Co to strzałoplacka, trochę za wielki jest na banner, ale coś z niego w istocie można sklecić. Jeśli idzie o wirek, widziałem gdzieś na guglach przeróbkę na trąbę powietrzną-burzę piaskową do tomb kingów. Wyglądało ciekawie.

      Usuń
  8. Bardzo fajne malowanie - chyba zgapię do mojego :-)

    OdpowiedzUsuń
  9. Nietypowa kolorystyka, ale wyszło znakomicie!

    OdpowiedzUsuń